Kategorie
Aktualności

Ostatnie dni 2014 roku przed nami

Ostatnie dni 2014 roku przed nami. Już niedługo wchodzimy w 2015 rok. Dla większości z Was jest to okres podsumowań i jednocześnie okres ustalania postanowień noworocznych (celów).

Aby postanowienia noworoczne (cele) nie stały się po raz kolejny tylko niezrealizowanymi marzeniami trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję jak skutecznie realizować cele według Brian’a Tracy.

1. Zdecyduj, co dokładnie chcesz uzyskać we wszystkich obszarach swojego życia. Wystarczy jasno zdecydować, czego się chce, aby radykalnie zwiększyć prawdopodobieństwo zdobycia tego.

2. Zapisz to wszystko jasno i szczegółowo. Zawsze myśl na piśmie. Kiedy pozwalasz wyobrażonym celom wykrystalizować się na papierze, zapisujesz je w swojej podświadomości, gdzie zyskują własną moc.

3. Określ termin, w jakim masz osiągnąć swój cel. Termin działa na podświadomość jak środek przymusu, motywując Cię do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby swój cel osiągnąć.

4. Sporządź listę wszystkich czynności, które prawdopodobnie będziesz musiał wykonać, aby osiągnąć cel. Spisuj kolejne zadania i czynności, które przyjdą Ci do głowy, aż ukończysz listę.

5. Przekształć listę w plan. Zdecyduj, co trzeba zrobić najpierw, co jest ważniejsze, a co mniej ważne. Następnie zapisz swój plan na kartce.

6. Wprowadź swój plan w życie. Zrób coś. Cokolwiek, bylebyś wziął się do roboty. Nie zwlekaj. Jak powiedział Konfucjusz „Wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

7. Codziennie rób coś, co przybliży Cię do najważniejszego w danej chwili celu. Wypracuj w sobie nawyk, żeby przez 365 dni w roku robić coś, co pozwoli Ci posunąć się naprzód. Zdziwisz się, ile można osiągnąć dzięki codziennemu korzystaniu z tej formuły.

Dołącz do nas na portalach społecznościowych: