Kategorie
Aktualności

10 kroków do osiągnięcia celu

Przedstawiamy 10 wskazówek, które pozwolą Ci szybciej osiągnąć swój cel.

1. Wyobraź sobie efekt końcowy
Bez wątpienia początki są zawsze trudne i to właśnie na tym etapie najwięcej osób polega. Wyobrażenie sobie siebie w spełnionym już celu wyzwoli pozytywne emocje, które uwolnią energię potrzebną na jego realizacje.

2. Nie odkładaj niczego na jutro
Jak wiele razy słyszałeś głos w swojej głowie, który szepczę: „Zrób to jutro”. Po czym znajdujesz wszelkie usprawiedliwienia, aby nie zrobić danej rzeczy jeszcze w ten sam dzień. Nie możesz dać się ponieść tej pokusie, nie tylko sprawi, że będziesz mniej wydajny, ale z czasem może przerodzić się w negatywny nawyk.

3. Krok po kroku
Zdarza się, że czasami próbujesz od razu wypłynąć na głęboką wodę, co nie zawsze się udaje. Także pamiętaj, małymi krokami do celu, nie ma drogi na skróty. Każdego dnia rób coś, co sprawi, że będziesz o krok bliżej swojego celu.

4. Zobrazuj swój cel
Znajdź zdjęcie, które najlepiej obrazuje Twój cel, wydrukuj i powieś w widocznym miejscu. Ponadto możesz ustawić je na tapetę w komputerze. Te na pozór błahe czynności będą podtrzymywać Cię w dążeniu do swojego celu.

5. Śledź swoje postępy
Założenie dziennika, w którym będziesz mógł na bieżąco notować, śledzić oraz analizować swoje postępy nie jest złym pomysłem. Wówczas może działać mobilizująco. Odnotowując nawet małe postępy, będziesz zmotywowany do dalszej pracy.

6. Wyciągaj wnioski z porażek
Podczas realizacji swojego celu czeka Cię wiele porażek, najważniejszym jednak jest, aby wyciągać wnioski z tych porażek. Traktuj więc porażkę jako cenną lekcję.

7. Pozytywne myślenie
Staraj się panować nad swoimi myślami, nie pozwól im przejąć kontroli. Nie możesz wypełniać umysłu negatywnymi stwierdzeniami typu: „nie dam rady”, „a co jak mi się nie uda”, „co pomyślą inni”. To są myśli blokujące, które powstrzymują Cię podjęciem działania. Nastaw się pozytywnie i uwierz, że jesteś w stanie przebrnąć przez wszystko.

8. Działaj w grupie
Znajdź osoby, które podzielają Twoje zainteresowania i nawiąż z nimi kontakt. Fakt, że wspólnie dążycie do celu może was zmotywować do efektywniejszej pracy, a ponadto możecie się wymieniać doświadczeniami.

9. Metoda 5 minut
Gdy nie masz za bardzo ochoty, aby wziąć się za określone zadanie, postanów, że będziesz je wykonywał przez 5 minut, nie dłużej. Wówczas łatwiej będzie Ci się zabrać do rozpoczęcia zadania, a na pięciu minutach może się nie skończyć i uda Ci się zrobić jeszcze więcej.

10. Publiczna obietnica
Powiedz o swoich zamiarach znajomemu. Sam fakt, że złożyłeś komuś przyrzeczenie, będzie napędzał Cię do działania, aby nie wyjść na osobę niesłowną.

Dołącz do nas na portalach społecznościowych: